Czyli CO, PO CO i DLACZEGO :)

 

Misja ?

Hmmm... po co jesteśmy ? W pierwszej kolejności dlatego, aby tam gdzie działamy ludzie tańczyli naprawdę. Aby taniec w parze był normą na imprezach, aby panowie prowadzili a partnerki umiały w tańcu dać to co najpiękniejsze. Chcemy zarazić Was tańcem i pokazać jak wiele może on dać.
Salsa i tańce pochodne są wręcz idealne do tego aby bawić się nimi na co dzień. Do tego dają sposobność do poznawania nowych, ciekawych ludzi, przełamuje bariery i daje mocny zastrzyk energii na cały dzień. Uczym


Skad nazwa ?

 

Pachanguero (czyt. paciangero) w Cali jest określeniem na nałogowego tancerza, imprezowicza.

Nazwę zaczerpneliśmy z salsowego hymnu Cali Pachanguero zespołu Grupo Niche.

 

Salsa po naszemu

 

W naszej Akademii poznacie różne tańce w swej oryginalnej formie z zachowaniem estetyki regionu z jakiego pochodzą. Zachęcamy naszych kursantów aby potrafili zarówno tańczyć tzw. zgodnie ze stylem, ale również rozwijali swój indywidualny styl, mieszali w tym naszym tanecznym sosie aby jak najlepiej oddać muzykę w tańcu.

 

Społeczność

 

El Pachanguero to nie tylko wyszkolona kadra, ale przede wszystkim ludzie. Nowe przyjaźnie, aktywny sposób na spędzenie czasu, salsoteki, wyjazdy integracyjne i poczucie tanecznej wspólnoty. Po wielu latach widzimy jak długo trwają i rozwijają się więzi, które swój początek mają w tańcu, a przeradzają się w głęboką przyjaźń tworząc rodzinę El Pachanguero.

W nauczaniu salsy staramy się przekazywać trzy najważniejsze zasady:

 

Viva la variedad, viva la salsa *

Zasada ta przyświeca nam w chęci poznawania różnych stylów prowadzenia pary do muzyki szeroko rozumianej jako salsa. Także na scenie chcemy prezentować bogactwo kulturowe jakim jest salsa w swoich odmianach.

 

 

La Salsa no es un deporte, es un Arte **

Salse traktujemy nie tylko jako sposobność do wspaniałej, wspólnej zabawy (chociaż generalnie to właśnie tak) ale także jako przejaw kultury miejsc, w których powstawała, dlatego dbamy o naturalność ruchu, łatwość prowadzenia i praktyczność figur oraz zgodność stylów.

 

Cada salsita tiene su propia manera de baile ***

Wedle tej zasady staramy się interpretować muzykę z całym jej bogactwem, a nie tylko odzwierciedlać podstawowy rytm. 
 


* Niech żyje różnorodność, niech żyje salsa.
** Salsa to nie sport, lecz sztuka.
*** Każda piosenka ma swój właściwy sposób zatańczenia.