Aleksander Piecha

Właściciel, główny instruktor, choreograf


                   Założyciel i główny instruktor EL PACHANGUERO. Dyplomowany instruktor tańca tańczy od 6 roku życia. W swojej karierze  zgłębiał wiele styli tanecznych, począwszy od polskich tańców narodowych, poprzez tańce ludowe innych narodów europejskich, taniec klasyczny, jazz, czy też show dance. Przez ponad 16 lat związany z rybnickim zespołem 'Przygoda' z którym to koncertował w różnych zakątkach świata. Podczas jednej z takich podróży po Peru, zakochał się w latynoskim stylu życia i klimacie. Jeszcze w trakcie studiów ukończył 2,5 letni Kurs Instruktorski w Krakowie,  a zakochawszy się do tego w Tangu Argentyńskim postanowił dokładnie poznać  Amerykę Łacińską. W ten oto sposób,a nawet trochę przez przypadek, w  2003  wyjechał prawie na rok na praktykę studencką do Cali w Kolumbii - jak się później okazało; Światowej Stolicy Salsy,  od tego momentu poświęcił się głównie temu nurtowi tanecznemu.

               Po powrocie do kraju w 2004 roku, pełen nowych pomysłów i energii założył Szkołę EL PACHANGUERO.
Od tego czasu tworzy jedno z większych środowisk salsowych na śląsku i jedno z największych jeżeli chodzi o salsę kolumbijską w Europie. Od lat promuje kulturę taneczną Kolumbii w Polsce i Europie.
Uczestnik wielu warsztatów krajowych i zagranicznych. Propagator stylu kolumbijskiego w Polsce i znawca kolumbijskiego footwork'u. Jako instruktor, tancerz i choreograf zmierzył się zarówno z ulicznym, tradycyjnym (folclore urbano) jak i sportowym odcieniem salsy kolumbijskiej. Jego umiejętności są wysoko doceniane przez samych Kolumbijczyków. Jest jednym z nielicznych salseros w Polsce prezentującym na występach salsę solo. Organizator różnego typu eventów poświęconych stylowi kolumbijskiemu 

    - Sabor Colombiano (2008 - 2010)
    - Calena Fest, (2011 - 2013)
    - Salsa Calena Bootcamp, (2013 - ... )
    - Salsa Calena Minicongress ( 2014 - 2017)

            Oprócz prowadzenia kursów i grup tanecznych nadal stara się doskonalić swój kunszt artystyczno-sceniczny. Przeciera szlaki polskim i europejskim tancerzom sportowym. 
         W 2014 r jako pierwszy artysta salsowy z Polski reprezentował kraj podczas największego konkursu solistów w Europie – Campeonato Internacional de Pasos Libres.
         W tym samym roku z ówczesną parnerką zakwalifikowali się do finału jednego z największych turniejów salsy na świecie, czyli Festival Mundial de Salsa de Cali w Kolumbii. Startowali w kategorii Baile Caleno ( czyli w bardziej tradycyjnym stylu ) oraz w kategorii Cabaret ( salsa sportowa). Był to pierwszy raz kiedy to para z Europy pokazała się na arenie tego konkursu.
         Od tego czasu poświęca się wychowaniu kolejnego pokolenia salseros, pomaga swoim wychowankom, a nastepnie intruktorom, zdobyć Mistrzostwo Polski w salsie i bachacie oraz tworzy grupę  SR BOJZ, czyli jedną z nielicznych formacji męskich salsy w EU.

        

       

telefon: 667 195 268

wróć do listy instruktorów