Salsa Caleña


 

          Najpopularniejszy i najczęsciej spotykany styl salsy w naszym regionie. 
       
Rodzaj salsy, która powstała w kolumbijskim mieście Cali już w latach 60tych. Na kroki i figury występujące w jej odmianie składają się min: Mambo, Cha cha cha, Pachanga, Boogaloo, Cumbia, Guaracha. Mówi się, że w odróżnieniu od innych stylów Caleña jest: 'Dura en pies' - co oznacza, że większy nacisk kładzie się na prace nóg i kreatywność tancerzy.
Bogactwo kroków oraz sposób ich wykonania, a także miłość do muzyki sprawiły, że miasto Cali oraz region Valle są zwane 'Capital mundial de salsa', czyli światową stolicą salsy. Po dziś dzień Caleños mają renomę najlepszych tancerzy w Ameryce Łacińskiej.


        Dla osób niewtajemniczonych, z wyglądu jest to trudny styl salsy, ale u nas doprowadziliśmy metodykę nauczania do takiego poziomu, że udało się nam stworzyć jedno z największych środowisk tańczące ten styl w Europie. W El Pachanguero uczymy tego stylu już na początkujących kursach, gdyż prowadznie obrotów jest bardzo proste, a poznawane kroki ( footwork) dają naszym kursantom mocne podstawy rytmiczne i szybko rozwijają ich pamięć, koordynację oraz poczucie równowagi, dzięki czemu łatwiej odnajdują się w innych technikach i stylach tańca.