LATINO PARTY ON AIR NA ZAMKU w RACIBORZU - SOBOTA 8 LIPCA 2023
01 Lipiec 2023

Zamek Piastowski w Raciborzu oraz Akademia Tańca El Pachanguero zapraszają na wyjątkowe wydarzenie taneczne – LATINO PARTY ON AIR.To już piaty raz łączymy magiczny klimat średniowiecznego zamku z gorącymi rytmami Kuby, Kolumbii, Dominikany czy też Puerto Rico.

 

W poprzednich latach roku bawiły się setki miłośników muzyki i tańca z Raciborza, Rybnika, Wodzisławia, Opola, Gliwic, Katowic a nawet Warszawy.

Zapraszamy miłośników tańca do wspólnej podróży do świata największych hitów muzyki latino, a także salsy, bachaty, mambo, cha cha cha i wielu innych.


W programie:

- krótkie lekcje tańca
- animacje taneczne
- pokazy taneczne

 

Bawimy się na profesjonalnej zadaszonej scenie w pełnym uroku zamkowym dziedzińcu .
Zaczynamy o 21:00 a kończymy ok 2.00.

 

MIEJSCE:
Zamek Piastowski w Raciborzu
ul. Zamkowa 2
47-400 Racibórz


Wstęp BEZPŁATNY.

 

Nad wydarzeniem czuwa Aleksander Piecha
Twórca salsowej sceny w regionie. Salsy uczył się w najbardziej renomowanych szkołach tańca w Kolumbijskim mieście Cali, czyli w Światowej Stolicy Salsy. Od blisko 20 lat dzieli się swoją pasją do tańca i kultury Ameryki Południowej. Założyciel Akademii Tańca El Pachanguero, dyplomowany instruktor, choreograf, trener i tancerz.
W 2014 r jako pierwszy artysta salsowy z Polski reprezentował kraj podczas największego konkursu solistów w Europie – Campeonato Internacional de Pasos Libres.
W tym samym roku zakwalifikował się do finału jednego z największych turniejów salsy na świecie, czyli Festival Mundial de Salsa de Cali w Kolumbii. Startował w kategorii Baile Caleno ( czyli w bardziej tradycyjnym stylu ) oraz w kategorii Cabaret ( salsa sportowa). Był to pierwszy raz kiedy to para z Europy pokazała się na arenie tego konkursu.
W 2022 zdobył tytuł Mistrza Polski w Salsie Solo oraz 3 różne tytuły Mistrzowskie z formacjami El Pachanguero. Człowiek-instytucja, charyzmatyczny instruktor oraz ogromna kopalnia wiedzy w jednej osobie.

  • Udostępnij: